מדוע לא כולם מצליחים ? חלק א

בשנת 2007 קצת לפני המפולת בבורסה של שנת 2008 חבורת נוכלים מתוחכמת העלתה אתר השקעות מפואר והצליחה לאסוף כ 40000 מנויי דואר (ניוזלטר).
בשבוע הראשון היא שלחה ל 20000 מנויים שהבורסה תרד ,ו20000 אחרים שהבורסה תעלה ,שבוע אחכ 20000 של הניחוש המוצלח שלחה שוב בפיצול 10000 +10000 בורסה \עולה\יורדת כך ארבע פעמים ואז ל2500 האחרונים היא הציעה מנוי שנתי לשנה ב 1500 דולר ,1500 נרשמו (התרשמו בהיכולת לחזות) וכך גרפו לכיסם 2250000 דולר.
האתר נסגר והם נעלמו כלא היו.שבכיסם יותר מ 2 מליון דולר .
נפוליון היל ‏ 26 באוקטובר 1883 – 8 בנובמבר 1970 היה אחד הסופרים המפורסמים בקהילת "החשיבה המודרנית" "וספרות העזרה העצמית",הוא חיבר את הספר "חשוב והתעשר". עבודתו של היל חקרה את כוחן של אמונות אישיות והתפקיד שהן מגלמות בהצלחתו של אדם בחיים. היל האמין כי "מה שמוחו של אדם יכול לדמיין ולהכיל, הוא יכול גם להשיג".
(נקודת המפנה בחייו הופיעה ב-1908, כאשר פגש בתעשיין אנדרו קרנגי בזמן כתיבת סדרת מאמרים שעסקה באישים מפורסמים שנחשבו למצליחנים בתחומם. קרנגי עצמו נחשב לאחד האנשים החזקים ביותר בעולם העסקים. בעקבות המפגש עם אנדרו קרנגי, הבין נפוליאון היל, כי ניתן ליצור נוסחה להצלחה, שבה יוכל כל אדם להשתמש ובכך להפוך עצמו למצליחן. קרנגי התרשם מרעיון זה ואף הציע להיל לקחת על עצמו את המשימה החשובה ולמצוא את הנוסחה בעצמו.
היל הסכים ויצא אל הדרך. במהלך עבודתו ראיין 500 אנשים מצליחנים, כל אחד בתחומו, ואף שימש כיועצם של שניים מנשיאי ארצות הברית: וודרו וילסון ופרנקלין דלאנו רוזוולט. וכשהסתיים הפרויקט בהצלחה, הוצגה הנוסחה בפעם הראשונה בשנת 1925, כקורס ללמידה עצמית שנקרא "חוק ההצלחה". מאוחר יותר ב-1928, יצאה לאור מהדורה מקוצרת של הקורס, תחת אותו השם. הנוסחה הוסברה בפרטנות נוספת בצורת קורסים שונים ללמידה עצמית עד שנת 1941. (מקור וויקיפדיה)
אם כן חלפו להם 90 שנה מאז שמצאו את "הנוסחה להצלחה" מליוני אנשים נחשפו לנוסחה וחלק גדול מהם קרא את הספרים ,כל זה יכול לרמז שכמות המליונרים בעולם עלתה ברחבי נעולם תודות ל"נוסחה".
אולם במציאות הסטטיסטיקה סירבה להשתנות ,1-2 אחוזים מאוכלוסית העולם נחשבים כעשירים (מעל מליון דולר ) ושאר 98-99 נאבקים על פרנסתם מי יותר ומי פחות.
אז מה קרה לנוסחה ? למה מספר העשירים אפילו לא הכפיל את עצמו ? כמו חבורת הנוכלים מהפיסקה הראשונה שהצליחה "לבחור" את התוצאות הנכונות ,"הנוסחה" של נפוליון ושאר אנשי "החשיבה המודרנית" בדקו וחקרו אנשים שהצליחו ,ובוודאי אם ניקח קבוצת אנשים שהיגיעו ליעד מסויים יהיה להם מכנה משותף.אבל הוא משותף להם ,כל אחד בדרכו אך מה קורה עם אלה שלא הצליחו? למרות שהאמינו\תכנתו את עצמם \השקיעו \ולמדו כדי להיות מיליונרים ?
כמו זוכים בלוטו שישאלו איך הם זכו? נקבל תשובה אחת מילאנו ושלחנו.זה הכל .(בדיוק כמו המיליונים שלא זכו) אם כן ישנו משהו עלום נסתר מן העין כמו חוק קוסמי ששומר על אחוז מסויים עשיר על אחוז מסויים בריא ועל אחוז מסויים עם אהבה.(שלושת אבות היסוד של כל "הבעיות בחיינו אהבה,כסף ,בריאות)
אנשים אוהבים סיפורי הצלחה ,זה מאוד רומנטי ומרגש ברמה הנפשית כמו זיכוך שאתה מקבל מספר או סרט טוב יש כאלו שמדמים "השראה", היתומה שהפכה מליונרית ,המלצר שהיה שחקן וזכה באוסקר ,כורה הפחם שהפך למנתח מפורסם ,הבנתם את העיקרון,האם מסלול מאוד מסויים בנתיב מסויים של מישהו יכול להועיל לנו ברמה שכזו שנקום מהמחשב ונצא להגשים את חלומנו ? נקבל כל כך הרבה השראה עד ששום דבר לא יעצור אותנו ?
אני מסופק .מלבד הערך הסיפורי של כל המקרים והרגשת הזיכוך הכמעט מיידית הסטטיסטיקה תמיד שומרת על האחוז שלה 5 אחוז אם זה בהוצאת ספר או בהקמת סטארטאפ או כל עסק אחר ונשאלת השאלה למה ?

על זה במאמר הבא
(רמז גם נשמות שלא במצב גוף חותרות לאתגרים)